فال ماه
در سایت فال لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم
سه شنبه 20 دی 1390

معیار های جذابیت در زنان

سه شنبه 20 دی 1390

نوع مطلب :مطالب خواندنی، 
نویسنده :

امروزه بیشتر مردها به طرف زیبایی ظاهری زنان جذب می شوند، اما آیا چیزی که به چشم می بینید، زیبایی واقعیست؟ ما در جامعه ای زندگی می کنیم که بیشتر نگاهها بروی خانم های جذابتر است، تمامی تبلیغات تلویزیونی، فیلمها، مجله ها، …

برای جلب توجه، از چهره های زیبا و جذاب استفاده می کنند. هرروز شاهد زنان و مردهایی (به خصوص زنها) هستیم که با عمل های جراحی زیبایی، دوست دارند خود را زیباتر جلوه دهند. با وجود زیباپرستی جوامع امروزی، موضوع زیبایی و وسواس در بیشتر زنها، حس رقابت را به وجود آورده است. اما سوال اینجاست که آیا مهمترین معیار برای زنان، زیباییی ظاهریست؟

چرا برخی حتی تا حد مرگ برای زیبا شدن پیش می روند؟! و سوال مهمتر اینکه، براستی چه معیارهایی یک زن را زیباتر جلوه می دهد؟ بطور ذاتی، خداوند، در یک زن، زیباییهای طبیعی را همچون، پوستی لطیف، موهایی نرم و زیبا، و اندامی ظریف تر نسبت به مردها بخشیده است.

زنها زمینه ی جذابیت را در درون خود نهفته دارند، بنابراین بیشتر آنها همواره میل به زیبایی بیشتر از آنچه که هستند پیدا می کنند. اگرچه واقعیت این است که جذابیت و تناسب اندام، تنها بخشی از عوامل جذابیت است. متأسفانه آنقدر جوامع، بروی زیبایی های جسمی تمرکز کرده اند که به کلی دیگر ارزشهای واقعی ارجحیت یک زن به دست فراموشی سپرده شده،

 در اینجا با تمرکز به دیگر معیارهای جذابیت یک زن در اجتماع، به کشف و توضیح دیگر ابعاد زیبایی در آنها می پردازیم. زیبایی ظاهری زیبایی ظاهری یکی از دلایل جذابیت زنان است، البته همه آنها از این موهبت برخوردار نیستند، امّا خوشبختانه جذابیت شرط لازم زیبایی نیست،

آنها همیشه جلوی آیینه می ایستند و بر برتریها و کمبودهای ظاهری خود کنکاش می کنند و این سوال را در ذهن خود همواره مرور می کنند، “آیا آنقدر جذاب هستم که مردی به طرف من جذب شود؟” بنابراین دستیابی به زیبایی ظاهری، اولین هدف خانمها محسوب می شود. یکی از مهم ترین پیش نیازهای زیبایی ظاهری در خانمها، سلامتی جسمانیست، 

چرا که اگر وی مشکل جسمی نداشته باشد و به سلامتی خود اهمیت دهد، همواره رنگ صورت و انرژیک بودن او، وی را جذاب تر نشان می دهد. رعایت یک رژیم غذایی مناسب به همراه ورزش های منظم، سلامتی و شادابی وی را تضمین می کند.
علاوه بر این مانع از اضافه وزن و چاقی در اندام آنها می شود. یکی دیگر از عوامل جذابیت، رفتار و ظاهری با ظرافت زنانه است که مردان را بسوی خود جذب میکند، نوع لباس، مدل مو، و… همواره باید زنانه باشد نه مردانه. چرا که از قدیم الایام یکی از بارزترین تفاوتها بین زنان و مردان، بلند بودن موی آنهاست.
موی بلند با پیرایش و رنگها و مدلهای متنوع در یک زن، می تواند هر مردی را بسوی وی جذب کند. نوع پوشش در خانمها بسیار مهم است،
متأسفانه امروزه بیشتر آنها تصور می کنند حتماً باید تنها طبق مدلهای عجیب و غریب و تبلیغاتی در مجلات و تلویزیون لباس بپوشند، در حالی که این طور نیست، یک زن با پوشیدن لباسهایی زنانه و ظریف که مدرن هم باشد، بسیار نزد مردها جذاب تر جلوه می کنند.
درست است که جذابیت اندام یک زن، مرد را بسوی خود می کشد، ولی با پوشیدن لباسهای نیمه عریان و .. در جمع، ممکن است مورد سوء برداشت و گرایش های گذرا از طرف عدّه ای روبرو شود. در واقع پوشش، نشانه شخصیت یک خانم است.

زیبایی درونی برتری رفتار و زیبایی درونی برای یک زن به همان میزان زییایی ظاهری وی مهم است، البته مبحث معیارهای درونی، خود، مقوله ای است بس عمیق، که در اینجا تنها به چند مورد از مهم ترین آنها اشاره می کنیم: مهربانی و دلسوزی در زنان است که باعث شکوه و احترام آنها می شود.

 حقیقت این است که بیشتر مردان جذب مهربانی، فروتنی، و تفکرات عالی یک زن می شوند و همواره این گونه خانم ها از ارزش و جایگاه ویژه ای در ذهن همگی برخوردارند. در یک خانم محترم، پاکدامنی و نجابت در رفتار و کلامش موج می زند. برای بیشتر زنان باور کردنی نیست که از نظر روانشناسی آن چیزی که هر مردی جدای از جذابیت ظاهری، بسوی او گرایش پیدا می کند، نیازهای عاطفیست، هر مردی دوست دارد در سایه ی مهر و محبت او، آرامش و نیازهای عاطفی خود را ارضا کند. آنان عاشق صفاتی چون، انعطاف پذیری، گذشت و فروتنی در زنان هستند و حقیقت این است که بیشتر مردها نمی توانند از جذابیت درونی یک خانم مهربان و عاطفی همراه با صفات فوق الذکر، براحتی بگذرند.

یکی دیگر از صفات شایسته ی درونی یک زن، خوشبینی است، یک زن جذاب با وجود تمام صفات فوق، حتی جذابیت ظاهری، اگر نسبت به مسائل بدبین و با نگاهی منفی بنگرد، تمام ارزشهای خود را نزد دیگران به تدریج از دست خواهد داد. یک زن خوشبین، با اطمینان به مرد خود، تکیه گاهی محکم برای وی محسوب می شود.

 در ادامه ی مباحث فوق، تلاش برای تکامل رشد و رفتارهای معنوی، یکی دیگر از لازمه های برتری یک زن نسبت به دیگریست. او می تواند با تلاش در گسترش روابط اجتماعی، یافت توانایی های بالقوه خود و مطالعه کتب مذهب و روانشناسی به تداوم و توسعه ارزشهای خود بیافزاید.

 زیبایی نزد خداوند رابطه ی معنوی و نزدیکی به خداوند، خود مهم ترین پشتوانه برای ثبات جذابیت در زنان است. چرا که زیبایی ظاهری به مرور زمان از بین می رود و زیبایی درونی نیز خود با توکل و نزدیکی به خداوند ایجاد می شود،

 دیدگاه وی به خداوند و حالات روحی و معنوی نزد وی، در رأس زیبایی ها و جذابیت هاست. خداوند در زنان ارزشهای نهفته ی معنوی بسیاری گذاشته است.

 بنابراین اجازه ندهید قلب و احساس و عاطفه ی شما با زیبایی های ظاهری، آراستن مو و آویختن زینت آلات، … پوشیده بماند.

زیبایی های معنوی، فناناپذیر است و همواره نزد خداوند، از ارزش والایی برخوردار است. البته این به این معنا نیست که یک زن حق حرف زدن و اظهار نظر ندارد و همیشه باید ساکت باشد!بلکه، وی می تواند با پرهیز از حس خشونت و مجادله و اعمال صبوری، همواره آرامش و صلح را در کانون خانواده رشد دهد. عصبانیت و پرخاشگری در برخی زنان، صفاتی منفی هستند که مانع جذب هر مردی بسوی آنان می شود.

برخی زنان نیز با حس طرفداری از حقوق زنان، مانع جذب مردها می شوند، آنان بر این باورند که خانم ها هیچ نیازی به توانایی های مردها و حضور آنها ندارند و می توانند به تنهایی از عهده ی تمام امور زندگی بر بیایند.

البته که پافشاری در اثبات این موضوع در بعضی زنان، کاملاً با ارزشهای معنوی تاکید شده و نهفته توسط خداوند در آنها، مغایرت دارد. اگر این گونه زنان بتوانند، برتری ها و لازمه های وجود مرد در زندگی را درک کنند و قدر وجود وی و حمایت های او را در زندگی بدانند، می توانند هر دو در زندگی مکمل یکدیگر و تضمینی برای خوشبختی باشند.

 شاید باورش برای خانم ها سخت باشد، ولی حقیقت این است که زیبایی روحی و معنوی نزد خداوند و دیگران مهم ترین عامل جذابیت یک زن محسوب می شود. یکی از صفات ستوده نزد خداوند، متانت و صبوری یک زن در زندگی مشترک است،

برخی این رفتار را نشانه ضعف در زنان می دانند، در حالی که خداوند نیز در کتابهای مقدس ( قرآن، انجیل، …) همواره به مطیع بودن زن در برابر همسر خود تاکید کرده است و چنین زنی از ارزش خاصی نزد خداوند برخوردار است . به یاد داشته باشید این به این معنی نیست که زن هیچ نقشی در خانواده و اظهار عقیده در مورد مسائل را ندارد،

 حقیقت این است که هر مرد عاقلی، قدر چنین همسری را می داند و به او عشق می ورزد. ثمره ی این اخلاق نیکو به مرور زمان خود را در کانون خانواده و ثبات آن نشان خواهد داد.

 تسلیم پذیری در مقابل همسر، نه تنها نشانه ضعف نیست بلکه نشان مقاومت نفس و برتری نسبت به هرگونه خشونت و مهم تر از همه، اطاعت از دستورات خداوند است. خداترسی، صفتی ارزنده نزد خداوند است.

اگر یک زن، توجه و پیروی از دستورات الهی را محور اصلی زندگی خود قرار دهد، نزد خداوند عزیز است. چه قدر زیباست که وی هر روز بیش از پیش، ارزشهای معنوی و روحی خود را با ارتباطی نزدیک و صمیمی با خداوند، افزایش دهد. جذابیت ظاهری در زنان فریبنده و گذار است،

 در حالی که زنی که ارتباطی قوی و نزدیک با خدای خود دارد، همواره مورد ستایش است و ناخودآگاه دیگران جذب وی می شوند. با مطالعه ی دقیق مباحث فوق، دقیقاً می بینید که امروزه در بیشتر جوامع، تنها به ظاهری زیبا و جذاب اهمیت می دهند،
این درحالیست که تمامی این زیبایی ها بدون زیبایی معنوی و نزدیکی به خداوند، ارزشهایی تهی و توخالیست. پس بیایید با شروع و در ادامه، پرورش حس نزدیکی به خدای خود و تکامل ارزشهای معنوی و اخلاقی، همواره نزد وی و دیگران زیباتر از قبل جلوه کنید.
sahel
سه شنبه 28 شهریور 1391 01:40 ب.ظ
یوکابد
سه شنبه 23 خرداد 1391 09:43 ق.ظ
دلیلی برای مطیع بودن در برابر مردها وجود نداره از اونجایی که همیشه این مردها هستند که قرآن و دستورات الهی رو تفسیر میکنن و به نفع خودشون تفسیر میکنن-از طرفی تمام روابط باید متقابل باشه نه اینکه یه نفر رییس باشه اون یکی زیردست-مردها کدوم قانون اسلامی رو در مورد خانما اجرا میکنن که ما هم در مقابل مطیعشون باشیم-زدی ضربتی ضربتی نوش کن برای همین وقتاس-به مردها اگه رو بدی سوار میشن و دیگه هم پیاده نمیشن
vojode
چهارشنبه 3 خرداد 1391 03:09 ب.ظ
خوب بود اما در جامعه الان نجابت روبدی بره امما قیافت قشنگ باشه بهتر زندگی میکنی
مریم
شنبه 23 اردیبهشت 1391 09:19 ق.ظ
سلام مطلب خوبی رو گذاشتید امروزه دخترها زیادی به دنبال ظاهر هستند
غزاله
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1391 12:15 ب.ظ
متن قشنگی بود اما با تسلیم پذیری در مقابل همسر کاملا مخالفم
این مقوله کاملا باید دو طرفه باشد اگر یک طرفه باشد باعث سوئ استفاده مرد از اخلاق خوب زن می شود و مرد احساس قدرت کاذب می کند
به نظر من این خدا ترسی نیست عین حماقت است.
نمی دونم
جمعه 15 اردیبهشت 1391 03:45 ب.ظ
خیلی جالبه ها ولی فقط در حد شعار / چون اگه توی واقعیت جامعه امروز باشی میبینی که اصلا عملی نیست / چون دیگه اقایون هم ادم نیستند که خانم های اینجوری بپسندند/ بعد می بینی تنها موندی و افسرده شدی / مثل خیلی از دخترای امروز/ .......
راضیه
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391 11:13 ق.ظ
خوب بود ولی کامل نبود
یه نفر که خیلی ساده نیست
سه شنبه 29 فروردین 1391 03:59 ب.ظ
واقعا متاسفم شنیدی میگن اومدابروشو درست کنه کورش کرد اول که مطلب دیدم گفتم افرین یکم که خوندم....پس یه باره بفرمایید در زندگی اگر زن خر حرف گوش کن باشه حله خوبه همه هر جا به نفعشون به مذهب هم میچسبند!!!!! زن سایه نیست !!!فرمان ببره صبور باشه مطیع باشه پس مرد چه غلطی کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مریم
دوشنبه 28 فروردین 1391 01:49 ب.ظ
اول اینکه موی بلند دوست ندارم مهم هم نیست که طرف مقابل دوست داره یا نه.
به مردهام اعتماد ندارم که بخوان تکیه گاه باشن عرضه دارن خودشونو جمع کنن.
نکته خیلی اساسی و مهم اینکه هر چند همیشه استثنا هم وجود داره اما مردها عموما شعور ندارن.
پس به خاطر دلایل فوق خدا اگر زیبایی داده و به من داده نمیخوام با کسی تقسیمش کنم هر وقت خواست بگیرش ولی فقط به خودش میدمش.
فرشته
پنجشنبه 24 فروردین 1391 12:56 ب.ظ
به نظر من دوره ی این حرفها به سر اومده و فقط به یه شعار قشنگ تبدیل شده تو این جهان ماده که جامعه ی ماهم در حال گذار از یک جامعه ی سنتی به سمت جامعه مدرن و مصرف گرا هستش نمیشه جلوی این اتفاق رو گرفت چون نگرش آقایون نسبت به خانم ها روز به روز در حال تغییر هستش و مردان بیشتر به سمت خانم هایی گرایش پیدا میکنند که زیبا و پرشور و تحصیلکرده و خوش استیل و با اعتماد به نفس... و با این اوصاف نمیشه کاریش کرد و باید این قضیه رو بپذیریم.
خورشید
شنبه 19 فروردین 1391 06:57 ب.ظ
عالی بود .واقعا از خوندن این مطلب لذت بردم.
خیلی خوب میشه وقتی دیدگاه ها تغییر کنه چون همیشه پشت صورت زیبا سیرت زیبا وجود نداره.
ممنونم
فرشته
جمعه 18 فروردین 1391 09:28 ب.ظ
سلام ممنون ، زیباست اینکه آدمهایی باشن که این مطالب رو از صمیم قلب باور داشته باشن
نیلوفر
پنجشنبه 17 فروردین 1391 10:58 ق.ظ
فوق العاده جالب و اموزنده بود. متشکرم
خسته
دوشنبه 7 فروردین 1391 12:09 ب.ظ
موارد خوب و جالبی هستن خواهشاُ بیشتر در این درباره بنویسید
یکشنبه 14 اسفند 1390 12:03 ق.ظ
خانوما گوشندید شما هر چی زشتتر باشید حتی اگه جوجه اردک زشت باشید به نفعتو نه چون اگه کسی دوستتون داشته باشه همون ریختی میاد خواستگاری اگه نیومد بعدا واسه رو کم کنی یه دستی به سرو روت بکش میشی همون قوی دوست داشتنی اونوقته که این مردای هرزه غلط اضافی نکنند ok مردان بی تربیت
sara
جمعه 28 بهمن 1390 04:55 ق.ظ
kheily ziba bud
ama ei kash hame aghaiun mesle shoma fekr mikardnd
هستی
پنجشنبه 27 بهمن 1390 12:44 ب.ظ
اینجا داره برضد هستی بانو توطئه میشه
من
چهارشنبه 26 بهمن 1390 12:40 ب.ظ
من قدرتو..............
هستی
سه شنبه 25 بهمن 1390 09:24 ق.ظ
خو الان این قدر هستی کی بید من که نبیدم من هستی بانو ام
قدر هستی
دوشنبه 24 بهمن 1390 09:41 ق.ظ
کسی که اذت اطمینان داشته باشه قدر تو رو میدونه
پاسخ : dr shariatiiii .....;-)
هستی
یکشنبه 23 بهمن 1390 06:40 ب.ظ
کیه که قدر هستی و بدونه
پاسخ : hame ja nazar dari ya eyval betoooo dast be ghalam
سه شنبه 4 بهمن 1390 09:47 ب.ظ
ali bod
سمیرا
دوشنبه 26 دی 1390 08:27 ب.ظ
وای چه زیبا و قشنگه من عاشق این مطالبم چون می تونم بدون کسب تجربه درس بگیرم .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic